ORHAN GÖKÇEK
KURUM MÜDÜRÜ
RESMİ KURUMLAR
..::  KURUMUMUZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER .....

GENEL DURUM

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu,01/01/1988 yılında hizmete açılmış olup,Konya Karatay İlçesi Antalya-Adana yol kavşağı,Tatlıcak mevkiinde bulunmaktadır.Adliye Sarayına uzaklığı yaklaşık 1 km’dir.

Ceza İnfaz Kurumumuz 5 Bloktan oluşup A Blok personel ve Jandarma için tahsis edilmiştir.Diğer dört blokta hükümlü ve tutukluların barındırılması için 64 oda bulunmaktadır.64 oadanın 3 tanesi çocuk hükümlü ve tutukluların barınması için 3 tanesi de bayan hükümlü ve tutukluların barınması içindir.Diğer 58 oda Adli suçlardan hükümlü ve tutuklulara tahsis edilmiştir.

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü; iç ve dış güvenlik görevlileri bulunan firara karşı teknik, mekanik, elektronik veya fiziki engellerle donatılmış oda ve koridor kapıları kapalı tutulan ancak mevzuatın belirttiği hallerde aynı oda dışındaki hükümlüler arasında ve dış çevre ile temasın olanaklı bulunduğu, yeterli düzeyde güvenlik sağlanmış hükümlü ve tutukların gereksinimlerine göre bireysel, grup halinde veya toplu olarak iyileştirme yöntemlerinin uygulandığı tesistir. Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler çerçevesinde hükümlü ve tutuklulardan sanatı olmayanlara meslek ve sanat öğretmek, meslek ve sanatı olanların meslek ve sanatlarını unutturmamak, ıslah etmek ve eğitim faaliyetleri uygulayarak hükümlüleri topluma kazandırmak amacıyla faaliyetlerini yürüten kurumdur.

EĞİTİM

Kurumumuz eğitim biriminde ;Okuma yazma,Açıköğretim hazırlık kursları,Bilgisayar,hijyen eğitimi ve buna benzer çeşitli eğitimler verilmektedir.


SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Master→Sahriye Mehtap NACAROĞLU←