ORHAN GÖKÇEK
KURUM MÜDÜRÜ
RESMİ KURUMLAR
..::  KURUMUMUZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER .....

GENEL DURUM

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü; iç ve dış güvenlik görevlileri bulunan firara karşı teknik, mekanik, elektronik veya fiziki engellerle donatılmış oda ve koridor kapıları kapalı tutulan ancak mevzuatın belirttiği hallerde aynı oda dışındaki hükümlüler arasında ve dış çevre ile temasın olanaklı bulunduğu, yeterli düzeyde güvenlik sağlanmış hükümlü ve tutukların gereksinimlerine göre bireysel, grup halinde veya toplu olarak iyileştirme yöntemlerinin uygulandığı tesistir. Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler çerçevesinde hükümlü ve tutuklulardan sanatı olmayanlara meslek ve sanat öğretmek, meslek ve sanatı olanların meslek ve sanatlarını unutturmamak, ıslah etmek ve eğitim faaliyetleri uygulayarak hükümlüleri topluma kazandırmak amacıyla faaliyetlerini yürüten kurumdur.

YERİ:
Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu; Konya Karatay İlçesi, Antalya-Adana yol kavşağındadır. Kurumumuzun yeni Adliye Sarayına uzaklığı yaklaşık 1 km’dir.

 

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Master→Sahriye Mehtap NACAROĞLU←