ORHAN GÖKÇEK
KURUM MÜDÜRÜ
RESMİ KURUMLAR
..:: : REVİR (AİLE HEKİMLİĞİ) BİRİMİNİN AMAÇLARI......

.

-Tutuklanıp veya hüküm giyip cezasının infazı için cezaevimize getirilip teslim edilen hükümlü ve tutukluların ilk kabul muayenelerini yaparak sağlık durumu ile herhangi bir kötü muameleye maruz kalıp kalmadığını kontrol ederek kendisi için açılan sağlık fişine kaydederek rapor düzenler.

-Cezaevinde bulunan tüm hükümlü ve tutuklular talep etmeleri halinde mesai saatleri içerisinde kurum tabibine çıkarılarak muayene ve ilk tedavileri yapılmaktadır.Acil hallerde hiç bir gecikmeye meydan vermeksizin günün 24 saatinde kurum tabibine çıkartılarak yine muayenesi yapılmaktadır.

-İleri tetkik ve tedavi için dış hastanelere sevki gereken hükümlü ve tutukluların sevkleri yapılarak gönderilmektedir.Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde ayakta ve yatarak yapılan muayene ve tedavi masrafları Adalet Bakanlığı Bütçesinden ödenmektedir.Hiç bir hükümlü ve tutukludan ücret talep edilmemektedir.

-Kurumumuzda hükümlü ve tutuklulara diş hastalıkları ve tedavileri ile ilgili olarak diş tabibi ve diğer yardımcı sağlık personeli tarafından mevcut bulunan diş ünitesinde hizmet verilmektedir.

-Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara diş çekimi ,kanal tedavisi,dolgu ve diğer tedavileri ücretsiz yapılmaktadır.Protez ve damak tedavileri için diş hastanelere sevkleri yapılarak tedavileri sağlanmaktadır.

-Diş tedavisi ve hastalıkları ile ilgili de hükümlü ve tutuklulara mesai saatleri içerisinde hergün ,acil durumlarda ise vakit geçirilmeksizin kurum diş tabibine çıkarılarak tedavisi yaptırılmaktadır.

 

 

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Master→Sahriye Mehtap NACAROĞLU←